Doriți să vă mutați intr-o anumita zonă din Bucuresti sau din țară dar nu știți nimic despre ea? Atunci ați ajuns unde trebuie.

V-ați mutat intr-o anumită zonă dar la putin timp dupa i-ați aflat minusurile? Aici aveți ocazia să vă exprimați parerea și să-i ajutați pe alții să evite viitoare experiențe neplacute.

Dacă orașul dumneavoastră nu apare in listă vă rugăm sa ne contactați pentru a adauga o nouă categorie.

Sectorul 5Motoc, 13 Septembrie

Zone din Sectorul 5
Andrei2000

Motoc, 13 Septembrie

Mesaj de Andrei2000 » Sâm Mar 04, 2017 8:44 pm

Salut. Ma poate ajuta careva cu informatii despre Starda Motoc in Sectorul 5?

Ioana35

Re: Motoc, 13 Septembrie

Mesaj de Ioana35 » Vin Mar 10, 2017 8:16 pm

Buna. Eu am stat in zona cu chirie acum cativa ani, prin 2008 daca imi aduc bine aminte. Zona este ok, ai parc in zona (Parcul Sebastian) deci ai unde iesi seara :) O mica problema ar fi ca e destul de aproape de Calea Rahovei. E un avantaj pe de o parte pentru ca ai acces la linia de tramvai 32 si ajungi repede la Unirii dar uneori se aduna personaje destul de dubioase pe acolo (si bineinteles, "munti" de coji de seminte in fata bancilor). Nu pot sa zic ca am avut vreodata probleme, dar e bine de stiut. Poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile.
Ai magazinul Prosper aproape si piata de acolo (destul de scumpa dupa parerea mea). Cred ca s-a mai deschis un supermarket chiar langa parc, Kaufland am impresia, deci ai avea de unde sa te aprovizionezi.

Ioana35

Re: Motoc, 13 Septembrie

Mesaj de Ioana35 » Vin Mar 10, 2017 8:23 pm

Inca ceva... depinde unde lucrezi. Daca ai nevoie sa ajungi in Pipera de exemplu, e destul de complicat. Poti ajunge usor cu 32-ul pe Calea Rahovei pana la Unirii (sau cu autobuzul 385, dar nu recomand pentru ca sta mult in trafic) si cu autobuzul 226 la Piata Romana dar din nou acceasi problema, face foarte mult in trafic.

Scrie răspuns